Límce


Kent


Kent


Tento elegantní nadčasový límec je vhodný pro různé typy obličeje a je možné ho nosit s jakýmkoliv stylem obleku.


London


London


Jeden z límců, jenž označujeme také „turndown collar“. Špičky límce jsou více uzavřené. Límec by měl být používán s kravatou a je vhodný spíše pro kulatější a širší obličeje..


Windsor


Windsor


Pro tento otevřený neboli žraločí límec se v mezinárodní mluvě běžně používá „cutaway collar“ nebo „spread collar“ a vyznačuje se špičkami tvarovanými směrem ven. To dává nositeli sofistikovaný a sebevědomý vzhled.


Cutaway


Cutaway


Jedná se o nejširší „cutaway collar“ vzhledem k extrémní vzdálenosti mezi špičkami límce. Vhodný spíše pro úzké obličeje k nošení s kravatou s širokým uzlem nebo bez ní.


Curved Cutaway


Curved Cutaway


Zakřivená („curved“) verze Cutaway límce.


King


King


Špičky límce jsou ještě více uzavřené a delší než u límce London.


Button-Down


Button-Down


Nejrozšířenější límec pro sportovní a casual košile. Rozdíl oproti límci King je jen v tom, že špičky límce jsou zapínány na knoflíček, který je stále drží na jednom místě. Vypadá stejně dobře s kravatou i bez ní.


Button-Down krytý


Button-Down krytý


Tato „krytá“ verze límce je odlišná oproti standardnímu button-down límci jen v tom, že knoflíčky držící špičky límce jsou zapnuty a skryty v poutku pod límcem..


Penny


Penny


Někdy nazývaný „club collar“ se těšil popularitě hlavně z počátku 20. Století. Na rozdíl od jiných límců jsou špičky tohoto límce zaobleny. Skvěle vypadá pokud je vyroben jako kontrast (jiná barva límce než jaká je použita na košili). V některých zemích tento límec zažívá comeback.


Tiny


Tiny


Módní kratší varianta límce Kent je určena pro košile dnešní doby. Trendem je oděvy zkracovat a vyštíhlovat a tento límec je tou správnou cestou.


 Smart


Smart


Módní kratší verze límce button-down pro ty, jenž si neoblíbili klasický typ tohoto límce.


Wing


Dinner


Formální typ límce. Košile s tímto límce se nosí výhradně na večerní společenské příležitosti do fraku nebo smokingu. Nutným doplňkem je motýlek.


Nehru


Band


Stojáček límce bez jeho špiček. Límec, který zažívá comeback ve volnočasových – a obzvláště letních – košilích.


Vlastní límec


Chybí zde Váš oblíbený límec?


Vychutnejte si naplno pohodlí a luxus košile na míru. Zastavte se v jedné z našich prodejen a nechte si vymodelovat vlastní límec!