Historie


Příběh společnosti začíná v roce 1930, kdy pan Alois Holiš, dědeček současného majitele firmy zakládá krejčovskou dílnu. Třicátá léta minulého století byla protknuta elegancí a také čerstvě založená firma pana Holiše se ihned specializovala na šití oděvů na míru. Po prozářených produkujících letech se firma vlivem nepříznivé politické situace dále nevyvíjí
a v roce 1972 zakladatel společnosti umírá.
 
V roce 1990 vzniká společnost JANEK, která se od počátku své činnosti orientuje na výrobu luxusních konfekčních košil, strojové vyšívání a textil pro gastronomii. Nová éra života firmy začíná v roce 2001, kdy do společnosti přichází současný majitel, pan Alois Holiš.
 
Roku 2003 byl odstartován projekt „Made-to-Measure shirts“ a firma postupně přechází z výroby konfekčních košil na šití košil na míru. O čtyři roky později je projekt
rozšířen o „Made-to-order blouses“.
 
Začátek malooobchodní sítě s první prodejnou v Praze vzniká roku 2005, na kterou navazuje otevření prodejny v Brně v roce 2010.
 
Zvyšující se poptávka po košilích na míru vyvolala potřebu rozšíření výrobních kapacit, a proto byla roku 2008 zahájena výroba v provozovně v Lošticích na Olomoucku.
 
Za účelem modernizace a komplexního pojetí výroby je v letech 2011 a 2012 realizována rozsáhlá rekonstrukce sídla společnosti v Rožnově pod Radhoštěm.
Na jaře 2014 jsem otevřeli nový showroom v sídle společnosti.